Product Code: 48896712
| Name | MOVITECV F010/15-B1D13ES132B5KW |
| Design concept | V |
| Component size | 10 |
| No.of stages, single-entry | 15PC |
| No.of reduced stages | 0PC |
| Rated motor power P2 | None |
| Shaft seal code | Code 13 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 0V |
| Motor connector plug | Without |
| Efficiency class | Without |
| Weight | 40.814 kg |
| Material number | 48896712 |










