Product Code: 46002547
| Name | MOVITECV F015/01-C1D13ES080B7UW |
| Design concept | V |
| Component size | 15 |
| No.of stages, single-entry | 1PC |
| No.of reduced stages | 0PC |
| Rated motor power P2 | 0.55kW |
| Shaft seal code | Code 13 |
| Pumpspeed | 1450 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | 4PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | Without |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 21.978 kg |
| Material number | 46002547 |










