Product Code: 05271626
| Name | MovitecV F015/03-C1D53ES080C8UW- |
| Design concept | V |
| Component size | 15 |
| No.of stages, single-entry | 3PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 0.75kW |
| Shaft seal code | Code 53 |
| Pumpspeed | 1750 |
| Rated frequency | 60Hz |
| No. of motor poles | 4PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 41.263 kg |
| Material number | 05271626 |









