Product Code: 46002505
| Name | MOVITECV F015/09-C1D13ES160B5VW |
| Design concept | V |
| Component size | 15 |
| No.of stages, single-entry | 9PC |
| No.of reduced stages | 0PC |
| Rated motor power P2 | 11kW |
| Shaft seal code | Code 13 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | Without |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 166.884 kg |
| Material number | 46002505 |









