Product Code: 48238044
| Name | MOVITECV F025/06-B1D13ES100B8UW |
| Design concept | V |
| Component size | 25 |
| No.of stages, single-entry | 6PC |
| No.of reduced stages | 0PC |
| Rated motor power P2 | 2.2kW |
| Shaft seal code | Code 13 |
| Pumpspeed | 1750 |
| Rated frequency | 60Hz |
| No. of motor poles | 4PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | Without |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 76.035 kg |
| Material number | 48238044 |






