Product Code: 05272072
| Name | MovitecV F025/07-B1D53ES160B5VW-3H |
| Design concept | V |
| Component size | 25 |
| No.of stages, single-entry | 7PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 15kW |
| Shaft seal code | Code 53 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | None |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 175.82 kg |
| Material number | 05272072 |








