Product Code: 48227480
| Name | MOVITECV F025/12-B1D13ES100B7VW |
| Design concept | V |
| Component size | 25 |
| No.of stages, single-entry | 12PC |
| No.of reduced stages | 0PC |
| Rated motor power P2 | 3kW |
| Shaft seal code | Code 13 |
| Pumpspeed | 1450 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | 4PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | Connection (PDrv2) |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 98.405 kg |
| Material number | 48227480 |









