Product Code: 05272856
| Name | MovitecV F060/06-B1X53ES132A8UW- |
| Design concept | V |
| Component size | 60 |
| No.of stages, single-entry | 6PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 7.5kW |
| Shaft seal code | Code 53 |
| Pumpspeed | 1750 |
| Rated frequency | 60Hz |
| No. of motor poles | None |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 145.739 kg |
| Material number | 05272856 |








