Product Code: 48227541
| Name | MOVITECV F060/10-B1X13ES132B7VW |
| Design concept | V |
| Component size | 60 |
| No.of stages, single-entry | 10PC |
| No.of reduced stages | 0PC |
| Rated motor power P2 | 7.5kW |
| Shaft seal code | Code 13 |
| Pumpspeed | 1450 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | 4PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | Without |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 166.187 kg |
| Material number | 48227541 |










