Product Code: 48240181
| Name | MOVITECV F125/01-B1X35CS160A5VW |
| Design concept | V |
| Component size | 125 |
| No.of stages, single-entry | 1PC |
| No.of reduced stages | 0PC |
| Rated motor power P2 | 15kW |
| Shaft seal code | Code 35 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | Without |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 245.508 kg |
| Material number | 48240181 |










