Product Code: 05273350
| Name | MovitecV F125/02-B1X53CS160A5VW- |
| Design concept | V |
| Component size | 125 |
| No.of stages, single-entry | 2PC |
| No.of reduced stages | 2PC |
| Rated motor power P2 | 18.5kW |
| Shaft seal code | Code 53 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | None |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 286.263 kg |
| Material number | 05273350 |









