Product Code: 48240183
| Name | MOVITECV F125/021B1X35CS180A5VW |
| Design concept | V |
| Component size | 125 |
| No.of stages, single-entry | 2PC |
| No.of reduced stages | 1PC |
| Rated motor power P2 | 22kW |
| Shaft seal code | Code 35 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | Without |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 310.914 kg |
| Material number | 48240183 |








