Product Code: 48021637
| Name | MovitecVC 040/07-B1V51E2200H5XW- |
| Design concept | VC |
| Component size | 40 |
| No.of stages, single-entry | 7PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 30kW |
| Shaft seal code | Code 51 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | None |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE4 (Super Premium) |
| Weight | 344.156 kg |
| Material number | 48021637 |








