Product Code: 05267196
| Name | MovitecVCF002/08-B1U54ES080C6UW- |
| Design concept | VC |
| Component size | 2 |
| No.of stages, single-entry | 8PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 1.1kW |
| Shaft seal code | Code 54 |
| Pumpspeed | 3500 |
| Rated frequency | 60Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 29.224 kg |
| Material number | 05267196 |








