Product Code: 48238118
| Name | MOVITECVCF004/10-B1U23ES100B6UW |
| Design concept | VC |
| Component size | 4 |
| No.of stages, single-entry | 10PC |
| No.of reduced stages | 0PC |
| Rated motor power P2 | 3kW |
| Shaft seal code | Code 23 |
| Pumpspeed | 3500 |
| Rated frequency | 60Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | Without |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 46.412 kg |
| Material number | 48238118 |










