Product Code: 48020289
| Name | MovitecVCF004/10-LB1U18ES090D5VW |
| Design concept | VC |
| Component size | 4 |
| No.of stages, single-entry | 10PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | None |
| Shaft seal code | Code 18 |
| Pumpspeed | None |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 36.502 kg |
| Material number | 48020289 |










