Product Code: 48021398
| Name | MovitecVCF006/03-B1U50E2080C5XW- |
| Design concept | VC |
| Component size | 6 |
| No.of stages, single-entry | 3PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 0.75kW |
| Shaft seal code | Code 50 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | None |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE5 (Ultra Premium) |
| Weight | 30.591 kg |
| Material number | 48021398 |









