Product Code: 46002577
| Name | MOVITECVCF015/03-C1U23ES100B5VW |
| Design concept | VC |
| Component size | 15 |
| No.of stages, single-entry | 3PC |
| No.of reduced stages | 0PC |
| Rated motor power P2 | 4kW |
| Shaft seal code | Code 23 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | Without |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 54.757 kg |
| Material number | 46002577 |







