Product Code: 05271643
| Name | MovitecVCF015/03-C1V51E2100C5XW- |
| Design concept | VC |
| Component size | 15 |
| No.of stages, single-entry | 3PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 3kW |
| Shaft seal code | Code 51 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE5 (Ultra Premium) |
| Weight | 57.76 kg |
| Material number | 05271643 |









