Product Code: 46002605
| Name | MOVITECVCF015/04-C1U23ES132B6VW |
| Design concept | VC |
| Component size | 15 |
| No.of stages, single-entry | 4PC |
| No.of reduced stages | 0PC |
| Rated motor power P2 | 7.5kW |
| Shaft seal code | Code 23 |
| Pumpspeed | 3500 |
| Rated frequency | 60Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | Without |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 94.556 kg |
| Material number | 46002605 |






