Product Code: 05271730
| Name | MovitecVCF015/06-C1V51ES080C7UW- |
| Design concept | VC |
| Component size | 15 |
| No.of stages, single-entry | 6PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 0.75kW |
| Shaft seal code | Code 51 |
| Pumpspeed | 1450 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | 4PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 47.041 kg |
| Material number | 05271730 |









