Product Code: 05271714
| Name | MovitecVCF015/08-C1V51ES160B6UW-3H |
| Design concept | VC |
| Component size | 15 |
| No.of stages, single-entry | 8PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 15kW |
| Shaft seal code | Code 51 |
| Pumpspeed | 3500 |
| Rated frequency | 60Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 179.565 kg |
| Material number | 05271714 |









