Product Code: 05272192
| Name | MovitecVCF025/01-B1V51ES100B6UW-3H |
| Design concept | VC |
| Component size | 25 |
| No.of stages, single-entry | 1PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 3kW |
| Shaft seal code | Code 51 |
| Pumpspeed | 3500 |
| Rated frequency | 60Hz |
| No. of motor poles | None |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 64.054 kg |
| Material number | 05272192 |









