Product Code: 05272224
| Name | MovitecVCF025/03-B1V51ES090C7UW- |
| Design concept | VC |
| Component size | 25 |
| No.of stages, single-entry | 3PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 1.1kW |
| Shaft seal code | Code 51 |
| Pumpspeed | 1450 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | None |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 60.086 kg |
| Material number | 05272224 |










