Product Code: 48227485
| Name | MOVITECVCF025/05-B1U23ES090B7UW |
| Design concept | VC |
| Component size | 25 |
| No.of stages, single-entry | 5PC |
| No.of reduced stages | 0PC |
| Rated motor power P2 | 1.1kW |
| Shaft seal code | Code 23 |
| Pumpspeed | 1450 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | 4PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | Connection (PDrv2) |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 65.626 kg |
| Material number | 48227485 |










