Product Code: 48227509
| Name | MOVITECVCF040/05-B1V23ES100A7VW |
| Design concept | VC |
| Component size | 40 |
| No.of stages, single-entry | 5PC |
| No.of reduced stages | 0PC |
| Rated motor power P2 | 3kW |
| Shaft seal code | Code 23 |
| Pumpspeed | 1450 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | 4PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | Without |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 99.037 kg |
| Material number | 48227509 |








