Product Code: 05272681
| Name | MovitecVCF040/06-B1V51ES180B5VW-3H |
| Design concept | VC |
| Component size | 40 |
| No.of stages, single-entry | 6PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 22kW |
| Shaft seal code | Code 51 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | None |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 252.988 kg |
| Material number | 05272681 |







