Product Code: 05272705
| Name | MovitecVCF040/062B1V51ES200A6UW-3H |
| Design concept | VC |
| Component size | 40 |
| No.of stages, single-entry | 6PC |
| No.of reduced stages | 2PC |
| Rated motor power P2 | 37kW |
| Shaft seal code | Code 51 |
| Pumpspeed | 3500 |
| Rated frequency | 60Hz |
| No. of motor poles | None |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 368.525 kg |
| Material number | 05272705 |










