Product Code: 05272859
| Name | MovitecVCF060/011B1V51ES112A5VW-3H |
| Design concept | VC |
| Component size | 60 |
| No.of stages, single-entry | 1PC |
| No.of reduced stages | 1PC |
| Rated motor power P2 | 4kW |
| Shaft seal code | Code 51 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | None |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 85.017 kg |
| Material number | 05272859 |









