Product Code: 05272914
| Name | MovitecVCF060/05-B1V51ES100A7VW- |
| Design concept | VC |
| Component size | 60 |
| No.of stages, single-entry | 5PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 3kW |
| Shaft seal code | Code 51 |
| Pumpspeed | 1450 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | None |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 103.219 kg |
| Material number | 05272914 |









