Product Code: 05273388
| Name | MovitecVCF125/03-B1V53CS200A5VW- |
| Design concept | VC |
| Component size | 125 |
| No.of stages, single-entry | 3PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 37kW |
| Shaft seal code | Code 53 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | None |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 435.734 kg |
| Material number | 05273388 |










