Product Code: 05266903
| Name | MovitecVME002/05-B7G54FS071A5CW- |
| Design concept | VM |
| Component size | 2 |
| No.of stages, single-entry | 5PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 0.37kW |
| Shaft seal code | Code 54 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE2 (High efficiency) |
| Weight | 16.151 kg |
| Material number | 05266903 |









