Product Code: 48894850
| Name | MOVITECVME004/02-B7F13FS071A6OW |
| Design concept | VM |
| Component size | 4 |
| No.of stages, single-entry | 2PC |
| No.of reduced stages | 0PC |
| Rated motor power P2 | 0.55kW |
| Shaft seal code | Code 13 |
| Pumpspeed | 3500 |
| Rated frequency | 60Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | Without |
| Efficiency class | IE5 (Ultra Premium) |
| Weight | 15.919 kg |
| Material number | 48894850 |









