Product Code: 48021246
| Name | MovitecVS 002/03-B4S55E2071A5XW- |
| Design concept | VS |
| Component size | 2 |
| No.of stages, single-entry | 3PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 0.55kW |
| Shaft seal code | Code 55 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | None |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE5 (Ultra Premium) |
| Weight | 23.807 kg |
| Material number | 48021246 |










