Product Code: 05268103
| Name | MovitecVS 006/03-B4S55ES080A5UW- |
| Design concept | VS |
| Component size | 6 |
| No.of stages, single-entry | 3PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 0.75kW |
| Shaft seal code | Code 55 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 20.328 kg |
| Material number | 05268103 |









