Product Code: 05268161
| Name | MovitecVS 006/08-B4S55ES100A6UW- |
| Design concept | VS |
| Component size | 6 |
| No.of stages, single-entry | 8PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 3kW |
| Shaft seal code | Code 55 |
| Pumpspeed | 3500 |
| Rated frequency | 60Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 41.935 kg |
| Material number | 05268161 |









