Product Code: 48227339
| Name | MOVITECVS 006/09-B4S14ES090A5UW |
| Design concept | V |
| Component size | 6 |
| No.of stages, single-entry | 9PC |
| No.of reduced stages | 0PC |
| Rated motor power P2 | 2.2kW |
| Shaft seal code | Code 14 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | Without |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 34.724 kg |
| Material number | 48227339 |








