Product Code: 46002711
| Name | MOVITECVS 015/01-C4R14ES080B8UW |
| Design concept | VS |
| Component size | 15 |
| No.of stages, single-entry | 1PC |
| No.of reduced stages | 0PC |
| Rated motor power P2 | 0.55kW |
| Shaft seal code | Code 14 |
| Pumpspeed | 1750 |
| Rated frequency | 60Hz |
| No. of motor poles | 4PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | Without |
| Efficiency class | Without |
| Weight | 32.289 kg |
| Material number | 46002711 |








