Product Code: 05271869
| Name | MovitecVS 015/11-C4R56ES100A8UW- |
| Design concept | VS |
| Component size | 15 |
| No.of stages, single-entry | 11PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 2.2kW |
| Shaft seal code | Code 56 |
| Pumpspeed | 1750 |
| Rated frequency | 60Hz |
| No. of motor poles | None |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 62.065 kg |
| Material number | 05271869 |








