Product Code: 48021595
| Name | MovitecVS 090/04-B1P56E2200A5XW- |
| Design concept | VS |
| Component size | 90 |
| No.of stages, single-entry | 4PC |
| No.of reduced stages | 2PC |
| Rated motor power P2 | 30kW |
| Shaft seal code | Code 56 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | None |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE4 (Super Premium) |
| Weight | 365.903 kg |
| Material number | 48021595 |








