Product Code: 05267294
| Name | MovitecVSF002/02-B1P55ES071B5CW-3H |
| Design concept | VS |
| Component size | 2 |
| No.of stages, single-entry | 2PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 0.37kW |
| Shaft seal code | Code 55 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE2 (High efficiency) |
| Weight | 18.608 kg |
| Material number | 05267294 |









