Product Code: 05267327
| Name | MovitecVSF002/06-B1P55ES080B6UW- |
| Design concept | VS |
| Component size | 2 |
| No.of stages, single-entry | 6PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 0.75kW |
| Shaft seal code | Code 55 |
| Pumpspeed | 3500 |
| Rated frequency | 60Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 22.577 kg |
| Material number | 05267327 |







