Product Code: 48238825
| Name | MOVITECVSF002/20-B1P14EE090B5YW |
| Design concept | VS |
| Component size | 2 |
| No.of stages, single-entry | 20PC |
| No.of reduced stages | 0PC |
| Rated motor power P2 | 1.5kW |
| Shaft seal code | Code 14 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | Connection (PDrv2) |
| Efficiency class | IE5 (Ultra Premium) |
| Weight | 39.491 kg |
| Material number | 48238825 |








