Product Code: 05267764
| Name | MovitecVSF004/24-B1P55ES112B5VW-3H |
| Design concept | VS |
| Component size | 4 |
| No.of stages, single-entry | 24PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 4kW |
| Shaft seal code | Code 55 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 52.714 kg |
| Material number | 05267764 |







