Product Code: 05268196
| Name | MovitecVSF006/03-B1P55ES080B6UW- |
| Design concept | VS |
| Component size | 6 |
| No.of stages, single-entry | 3PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 1.1kW |
| Shaft seal code | Code 55 |
| Pumpspeed | 3500 |
| Rated frequency | 60Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 24.502 kg |
| Material number | 05268196 |










