Product Code: 05268176
| Name | MovitecVSF006/10-B1P55ES090B5UW-3H |
| Design concept | VS |
| Component size | 6 |
| No.of stages, single-entry | 10PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 2.2kW |
| Shaft seal code | Code 55 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 36.93 kg |
| Material number | 05268176 |









