Product Code: 48239586
| Name | MOVITECVSF006/16-B1P14ES132B6UW |
| Design concept | VS |
| Component size | 6 |
| No.of stages, single-entry | 16PC |
| No.of reduced stages | 0PC |
| Rated motor power P2 | 7.5kW |
| Shaft seal code | Code 14 |
| Pumpspeed | 3500 |
| Rated frequency | 60Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | Without |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 81.115 kg |
| Material number | 48239586 |










