Product Code: 48239600
| Name | MOVITECVSF010/15-B1P14ES160B6UW |
| Design concept | VS |
| Component size | 10 |
| No.of stages, single-entry | 15PC |
| No.of reduced stages | 0PC |
| Rated motor power P2 | 11kW |
| Shaft seal code | Code 14 |
| Pumpspeed | 3500 |
| Rated frequency | 60Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | Without |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 144.089 kg |
| Material number | 48239600 |







