Product Code: 05271877
| Name | MovitecVSF015/03-C1P56ES100B5VW-3H |
| Design concept | VS |
| Component size | 15 |
| No.of stages, single-entry | 3PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 3kW |
| Shaft seal code | Code 56 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | None |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 49.702 kg |
| Material number | 05271877 |







