Product Code: 05272379
| Name | MovitecVSF025/11-B1P56ES112B8UW- |
| Design concept | VS |
| Component size | 25 |
| No.of stages, single-entry | 11PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 4kW |
| Shaft seal code | Code 56 |
| Pumpspeed | 1750 |
| Rated frequency | 60Hz |
| No. of motor poles | None |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 95.724 kg |
| Material number | 05272379 |








